Club Presidents


   Past and Present members who have served our Club as President


Year                    Name Classification
1955 - 56 Brian Pulsford Dry Goods Retailing
1956 - 57 Joe Smith Dairy Farming
1957 - 58 Austin Johnson Agriculture - Education
1958 - 59 Reg Butters Commercial Banking
1959 - 60 Ted Hale Education - Primary
1960 - 61 Stan Moses Cake & Pie Manufacturing
1961 - 62 John Weingarth Dentistry
1962 - 63 Ron Ingold Poultry Raising
1963 - 64 Jack Gow Municipal Govt Administration
1964 - 65 Cec Sullivan Automobile Retailing
1965 - 66 Don Woodhill General Merchandising- Retailing
1966 - 67 Jack Cox Child Welfare
1967 - 68 Geoff Moses Fuel & Oil Distributing
1968 - 69 Alex Hamilton Electric Light & Power Distributing
1969 - 70 Pat Buttsworth Machine Manufacturing
1970 - 71 Stan Moses Cake & Pie Manufacturing
1971 - 72 Alan Ducat Shoe Retailing
1972 - 73 Bill Madden Pharmacy
1973 - 74 Bill Henderson Motor Vehicle Insurance
1974 - 75 David Merrington Optometry
1975 - 76 Allan Cornwall General Law Practice
1976 - 77 Ken Fitzgerald Education - Primary
1977 - 78 Bruce Braithwaite Hawkesbury Agricultural College
1978 - 79 Ian McIver Dentistry
1979 - 80 Geoff Moses Fuel & Oil Distributing
1980 - 81 Jim McMillan Timber Milling
1981 - 82 Bill Packard Farm Management
1982 - 83 Russ Hodgkin Caravan Parks
1983 - 84 Roy Duncombe Transportation Private
1984 - 85 Ken Lyons Newspaper Publishing
1985 - 86 Graham Price Mushroom Growing
1986 - 87 Brian Speechley Real Estate General
1987 - 88 Ross Miller Nurseries Retailing
1988 - 89 Harry Slater Textile Processing
1989 - 90 Peter Kraus Medicine - Gynaecology
1990 - 91 Ron Fisher Electrical Contracting
1991 - 92 Mervyn Cross Building Construction
1992 - 93 Barry Gale Commercial Printing
1993 - 94 Norm Gale Packaging
1994 - 95 Graham Price Mushroom Growing
1995 - 96 Brian Speechley Real Estate General
1996 - 97 Dudley Mercer Education Agriculture
1997 - 98 Richard Clark Timber Wholesale
1998 - 99 Doug Stoneman Earthmoving
1999 - 2000 Ross Miller Nurseries Retailing
2000 - 01 Ross Miller Nurseries Retailing
2001 - 02 John Butler                                                           Religion Anglican                           
2002 - 03 Tom Millington Painter Decorator
2003 - 04 Greg Hoile Employment Allocation
2004 - 05 Harry Grange Horticulture
2005 - 06 Doug Stoneman Earthmoving
2006 - 07 Rod Hartas Land Surveying
2007 - 08 Garry Baldry Health & Building Services
2008 - 09 John Butler Religion Anglican
2009 - 10 Jim McMillan Timber Milling
2010 - 11 Jim Clifford Light Engineering
2011 - 12 Sid Kelly Floor Coverings
2012 - 13 Tony Miller Consultancy Management
2013 - 14 Laurie Rose Civil Engineering
2014 - 15 John Gollan Service Station Proprietor
2015 - 16 Terry Munsey Property Maintenance
2016 - 17 Mike Norton Cable Reel Manufacturing